Kategoriler
Sohbet Odaları

Çet

Mesajlaşma sohbet odalarına çet araması üzerinden bağlanan sohbet severlerimiz için “cet” ve “çet” kelimelerinin TDK anlamı ve kullanılan cümlelerini örneklerle size anlatmaya çalışacagız. Dilerseniz hiç vakit kaybetmeden hemen sohbete bağlan butonundan hızlıca çet sohbet odalarımıza bağlanabilirsiniz.

ÇET NE DEMEK?

İyice dövülmemiş buğdayın kalburda toplanan kısmına denir. Diğer bir anlamıda ormablarda büyük ağaçlar arasında yetişen gövdesi ve dalları elastikî bir cins küçük ağaç.

CET NEDİR?

Cet kelimesi Türkçe’de “dede, ata”anlamına gelir.

Arapça cdd1 kökünden gelen cadd جدّ z “dede, ata” sözcüğünden alıntıdır.

Cet kelimesi tarihte bilinen ilk kez cedd Tezkiret-ül Evliya (1341) : kıyamet güninde ceddümüŋ mübarek yüzine bakmağa eserinde yer almıştır.

Lakin aramalarda sohbet ve chat yapmak isteyen insanlar cet ve çet kelimeleriyle sohbet sitesi aramakta ve sohbete katılmaktadır.  Chat kelimesini çoğu kez çet diye okuyabiliyoruz. Okuduğumuzu aynı şekil yazdığımız da kelime hatası yapabiliyoruz.

“Çet” için bir yanıt

Tam aradığım yermiş. Yeni kişiler ile tanışmayı çok seviyorum. Bana çok heyecanlı geliyor. Telefondan rahatça girebileceğim genellikle akşam ve gece vakit bulup canlı sohbet edebileceğim mobil uyumlu harika bir yer herkeze tavsiye eder keyifli sohbetler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir